Öğrenci Yaşamı

ogrenciyasami.nisantasi.edu.tr

Engelsiz Yaşam Birimi

Nişantaşı Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi, engelli öğrenci, öğretim üyelerimiz ve idari personellerimizin kampüslerimiz içerisinde akademik ve sosyal yaşamlarında karşılaşabilecekleri zorlukları ortaya çıkarmak, sorumlar karşısında çözümler üretmek ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Ayrıca engellilik konusunda farkındalık yaratacak etkinlikler gerçekleştirmek de birimimizin amaçları arasındadır. 

Üniversitemizde kayıtlı olan ve yeni kayıt yapan engelli öğrencilerimizin Engelli Öğrenci Bilgi Formu'nu doldurarak Öğrenci Yaşamı Daire Başkanlığına ulaştırmaları ya da nueb@nisantasi.edu.tr adresine göndermelerini beklemekteyiz. 

Engelli Öğrenci Bilgi Formu özellikle; görme, işitme ve fiziksel engeller, iletişim problemleri, kronik hastalıklar, öğrenme güçlüğü gibi alanlarda desteğe ihtiyacınız varsa, form bu desteği verebilmek, iyileştirmeler yapabilmek ve çözüm sunmak için bizlere çok yardımcı olacaktır. Verdiğiniz tüm bilgiler gizli tutulup gerekli yetkililer haricinde hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.

 Çok teşekkür ederiz.

 Nişantaşı Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi